Oszczędność
Ze względu na ciągły wzrost cen energii elektrycznej jesteśmy narażeni na coraz wyższe koszty jej użytkowania. Instalacja fotowoltaiczna pozwala uniezależnić się od coraz droższego prądu, który drożeje nawet 5% rocznie, a w najbliższej przyszłości ceny wzrosną jeszcze bardziej.
Przykładowa sytuacja
W poniższym przykładzie rachunki co drugi miesiąc wynoszą 434 złote, a zużycie prądu 700 kWh, co sumarycznie daje 4200 kWh za 2730 zł rocznie. Dla tego przypadku zastosowana została instalacja 5 kWp, która rocznie wytwarza 4750 kWh energii elektrycznej. Poniższe rozliczenie prezentuje sytuację, w której 60% wytworzonej przez zestaw PV energii wykorzystywane jest na miejscu, a pozostałe 40% odsyłane do sieci energetycznej i odbierane według przelicznika 0,8 (zgodnie z zasadami NetMeteringu).W ten sposób dobrana instalacja dostarcza taką ilość energii, która w 100% pokrywa zapotrzebowanie przykładowego gospodarstwa domowego, a co za tym idzie użytkownik pokrywa jedynie koszty przesyłu i opłaty stałe. W zestawieniu z rachunkami za energię opłaty po zainstalowaniu zestawu PV o mocy 5 kWp stanowią zaledwie 25% ich wartości.
Bezpieczeństwo
Zabezpieczenia prądu stałego oraz zmiennego oraz zabezpieczenie antywyspowe, które odcina wypływ prądu podczas zaniku napięcia z sieci energetycznej powodują, że zestaw jest całkowicie bezpieczny i komfortowy w użytkowaniu.
Ochrona środowiska
Panele fotowoltaiczne jako odnawialne źródło energii to bardzo czysta forma jej pozyskiwania i idealnie wpisuje się w dzisiejsze wymagania co do czystości środowiska. Panele po okresie 30 -35 latach użytkowania zostaną poddane recyklingowi.
Nowoczesność i trwałość
Fotowoltaika to rozwiązanie pronowoczesne, przy ich produkcji stosowane są najnowsze zaawansowane technologicznie metody. Ich trwałość gwarantują materiały, z których są wykonane między innymi hartowana szyba zabezpieczająca przed gradem i uderzeniami, folia ochronna EVA. Całość usztywniona jest od spodu płytą PVC oraz umieszczona w aluminiowej ramie.
Gwarancja
Panele, z których budujemy nasze zestawy są objęte długą 10-12 letnią gwarancją producenta. Żywotność paneli sięga 35 lat, więc dodatkowo posiadają 25 letnią gwarancję wysokiej produkcji prądu. Inwertery w naszych zestawach posiadają 5 letnią gwarancję producenta.
© 2016 Levard. All Rights Reserved.